Санкционирани 243 возачи во Скопје, 145 за брзо возење

Секторот за внатрешни работи Скопје во текот на вчерашниот ден (18.02.2024) продолжи со контролите во областа на сообраќајот.

На територија на град Скопје изречени се вкупно 243 мерки, меѓу кои за возење повеќе од дозволената брзина 145 санкции, 20 мерки за возење без возачка дозвола, 26 мерки за управување под дејство на алкохол, две санкции за поминување на затворен сигнал – црвено светло…

Сообраќајните контроли продолжуваат и во наредните денови. Апелираме до граѓаните да ги почитуваме сообраќајните правила и прописи за да ја зголемиме безбедноста во сообраќајот и заедно да придонесеме за посигурни патишта.

Претходна вестАвион безбедно слета на белградскиот аеродром по вонреден случај
Следна вестОл-стар без одбрана: Пробиена границата од 200 поени, Лилард МВП