Авион безбедно слета на белградскиот аеродром по вонреден случај

Полетувањата и слетувањата на белградскиот аеродром беа одложени речиси помалку од еден час поради вонреден случај при полетување на авионот Маратон ерлјанс за Дизелдорф.

Како што дознава Tango six, авионот на Маратон ерланс, авиокомпанија која врши летови за Ер Србија, безбедно се вратил на аеродромот „Никола Тесла“, без повредени.

Како што соопшти српската национална авиокомпанија, авионот безбедно слетал на белградскиот аеродром.

-Летот на Ер Србија од Белград до Дизелдорф, кој го вршеше партнерска компанија, е вратен во Белград порадти технички причини. Ел Србија жали поради непријатностире и прави се што е во нејзина можж да осигура летот да продолжи што е можно побрзо, наведуваат од компанијата.

Додаваат дека „безбедноста на патниците не била загрозена во ниту еден миг“. Полетувањата и слетувањата на „Никола Тесла“ сега се обвноени.

Претходна вестСе трага по тинејџерка од струшко Лабуништа
Следна вестСанкционирани 243 возачи во Скопје, 145 за брзо возење