Се трага по тинејџерка од струшко Лабуништа

18-годишна девојка од струшкото село Лабуништа го напуштила домот, а татко и пријавил во полиција.

-Во Полициската станица Струга, вчера во 10 часор Р.А.(50) од село Лабуништа, струшко, пријавил дека од домот се оддалечила неговата ќерка С.Б.(18), информираше Министерството за внатрешни работи.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето, велат од МВР.

Претходна вестБез струја Ѓорче Петров и Аеродром
Следна вестАвион безбедно слета на белградскиот аеродром по вонреден случај