Без струја Ѓорче Петров и Аеродром

ЕВН Македонија АД известува дека денеска без електрична енергија ќе останат делови од општините Ѓорче Петров и Аеродром.

Во периодот од 09.00 до 12.00 часот, корисниците од улицата Жеденска бр. 2, 4, 6, 8 и 10. во општина Ѓорче Петров ќе немаат струја.

Без елекртична енергија во периодот од 09.00 до 15.00 часот, ќе бидат корисниците од улицата 12 во село Долно Лисиче во општина Аеродром, а во перидот од 12.00 до 15.30 часот, дел од корисниците од улицата Веле Марков во општина Ѓорче Петров.

Претходна вестВремето денеска: Сончево со мала до умерена облачност
Следна вестСе трага по тинејџерка од струшко Лабуништа