Времето денеска: Сончево со мала до умерена облачност

Во Скопје ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб југоисточен ветер. Температурата минимална ќе изнесува минус 1, а максималната 15 Целзиусови степени.

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од југоисточен правец. Во текот на ноќта почнувајќи од југоисточните делови, облачноста ќе се зголемува, информираат од УХМР.

Минималните температурии ќе се движат во интервал од минус 4 до 3 степени, а максималните од 8 до 16 Целзиусови степени.

Во Скопје ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб југоисточен ветер. Mинималната температура ќе изнесува минус 1, а максималната 15 Целзиусови степени.

За утрешниот ден од УХМР најавуваат променливо и облачно време со локален слаб дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец.

Претходна вестОризопроизводителите од истокот се подготвуваат за протест ако не им бидат исплaтени субвенциите
Следна вестБез струја Ѓорче Петров и Аеродром