Силувано 17-годишно девојче во Скопје

Пријава за обљуба на малолетно девојче добила вчера полицијата.

-47-годишна скопјанка вчера пријавила дека истиот ден Б.М. извршил обљуба врз нејзината 17-годишна ќерка, се наведува во полцискиот билтен.

Полицијата соопшти дека се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.

Претходна вестЕлка Јачева Улчар: Крајно време е државните институции да одговорат на уцените како што е бугарскиот меморандум
Следна вестОткриен случај на детска проституција, макро била 20-годишна велешанка