Син физички го малтретирал и му се заканувал на својот татко

Вчера во 15.20 часот полициски службеници од ОВР Неготино го лишиле од слобода М.Н.(29) од неготинско село, по пријава од неговиот 51-татко. Според пријавеното, тој во семејната куќа физички го малтретирал и му се заканувал.

М.Н. бил приведен во полициска станица, известен бил јавен обвинител и по документирање на настанот ќе биде поднесена соодветна пријава.

Претходна вестПрегазена жена во Тетово, возачот побегнал
Следна вестПетличковски: Нема ништо алармантно во однос на магарешката кашлица, ковид и грип