Слаба магла и ниска облачност, температура до 9 степени

Во Скопје претпладне ќе биде магловито и со значителна ниска облачност, која околу пладне ќе се намали. Максималната температура ќе достигне 9 степени.

На подрачјето на цела Македонија утрово во повисоките подрачја, како и на крајниот југозапад и југоисток е сончево. Во останатите делови е значително облачно, по котлините има магла. Во текот на денот времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност. По котлините значително облачно или со појава на магла, особено претпладне.

Во јужните делови ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен и западен правец. Максималната температура ќе биде во интервал од 6 до 15 степени.

Претходна вестДа ги вакцинираме државните функционери против малодушност!
Следна вестОтпорот против образовниот концепт е силен, но Владата ќе си тера јавна расправа