Сончево со умерена облачност

Сончево и топло со мала до умерена облачност поголема во северните делови од земјата. Ќе дува слаб претежно јужен ветер, само во североисточните делови ветерот ќе биде северозападен. УВ=5

Утринската темпеатура се движеше од 12 до 17 степени, а дневната ќе биде меѓу 27 и 33 степени.

Во Скопје сончево со мала до умерена облачност и со слаб ветер претежно од северозападен правец.

Температурата изутрина изнесуваше 12 степени, а во текот на денот ќе достигне 31 степен.

 

Претходна вестКолстад пресилен против Пелистер
Следна вестТина Иванова разрешена од директорка на Филхармонија