Талат Џафери хоспитализиран на Инфективна

Претседателот на Собранието, Талат Џафери, е хоспитализиран на Клиниката за инфективни болести во Скопје, неофицијално, поради тешки респираторни проблеми кои ги имал изминативе денови.

Информацијата за „Макфакс“ ја потврди портпаролот на ДУИ, Артан Груби, кој кажа дека нема повеќе детали поради тоа што е отсутен од државата.

Претходно, позитивен тест на коронавирус имаа министерот за образование, Арбер Адеми, и министерот за економија, Крешник Бектеши, кои информацијата ја споделија на социјалните мрежи

Претходна вестДИК утре ќе доделува уверенија на избраните пратеници
Следна вестМаж застрелан во нога додека седел пред кафуле во Бутел