Тешка сообраќајка на патот Скопје – Блаце: Жена загина, петмина повредени

Тешка сообраќајна несреќа се случила синоќа на патот патот Скопје – Граничен премин Блаце при што една жена загинала, а пет лица се повредени.

МВР информира дека на магистралниот пат Скопје – Граничен премин Блаце вчера околу 21:45 часот се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко возило „Опел“ со скопски регистарски ознаки, управувано од М.Л.(40) од Скопје и патничко возило „Фолксваген голф“ со скопски регистарски ознаки, управувано од Р.В.(52) од с.Сарај, скопско.

-Од здобиените повреди на местото починала М.Л., а смрт констатирал лекар од Итна медицинска помош. Со тешки телесни повреди се здобиле возачот Р.В. и неговата сопатничка А.И.(25), а со телесни повреди се здобиле сопатничката З.В.(47) и двајца малолетни сопатници, сите од возилото „Фолксваген голф“, констатирани во Комплексот клиники „Мајка Тереза“, информира МВР.

Извршен бил увид од јавен обвинител и увидна екипа од СВР Скопје.

Претходна вестКандидатурата на Бујар Османи – врв на федералистичкиот проект на ДУИ
Следна вестОБСЕ/ОДИХР со 12 експерти, дваесетина долгорочни и околу 300 краткорочни набљудувачи на двојните избори во Македонија