Тетовчанка ограбена во центарот на Скопје

На 13.12.2023 во 14.00 часот во Полициската станица Центар, А.З.(27) од Тетово, со привремен престој во Скопје, пријавила дека на 12.12.2023 околу 23.00 часот на подрачјето на Центар едно лице ѝ одзело мобилен телефон и пари, а ѝ се заканило со остар предмет.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Претходна вестГолема полициска акција во Берлин, уапсени членови на Хамас
Следна вестАлександар Јончевски го презеде Башкими