Утре во центарот на Скопје посебен сообраќаен режим

Министерството за внатрешни работи ја информира јавноста дека утре во официјалана посета на Македонија ќе пристгне претседателката на Унгарија, Н.Е. Каталин Новак.

Од тие причини СВР Скопје – Одделението за безбедност на патниот сообраќај ќе превземе мерки за посебен режим на сообраќајот по сообраќајниците на централното подрачје на Град Скопје.

МВР апелира до сите граѓани учесници во сообраќајот да се почитуваат наредбите кои ќе ги даваат униформираните полициски службеници.

Претходна вестГолф двојка е продаден за над 80.000 евра
Следна вестВМРО-ДПМНЕ: СДС потпиша договор за добрососедство, а односитe со Бугарија никогаш не биле полоши