„Вибер“ добива нова опција што може да им се допадне на многумина

„Ракутен“, матичната компанија на „Вибер“, објави дека додава нова функција на популарната апликација. Станува збор за функција наречена „Папки“, која служи за организирање разговори и овозможува категоризација на разговорите во повеќе папки.

Ќе можете да креирате до пет папки за разговор и тие ќе се појавуваат како икони во форма на таблети на горниот дел од екранот. Папките може да се преименуваат, како и да ги означат сите разговори во папка како прочитани или да додаваат разговори еден на еден, групни разговори, канали и заедници во папките за разговори.

Папките за разговор ќе бидат достапни за корисниците со повеќе од 10 разговори во апликацијата и нема ограничување на бројот на разговори што можете да ги вклучите во папката и може да доделите еден разговор на повеќе папки.

Оваа функција не е поддржана во одредени чатови, како што се скриени разговори и пораки од „Вибер пеј“. Глобалното воведување на функцијата веќе почна и ќе биде достапно за сите корисници што користат „Вибер в22.0“ или понова верзија во следните неколку месеци.

Претходна вестПендаровски кажа услов за да се зачлени во ВМРО-ДПМНЕ, ама не кажа…
Следна вестПад од шест места за Ѓорческа на ВТА ранг-листата