Вработен во ЕВН физички нападнат во Глумово

Триесет и осумгодишен маж, кој бил вработен во ЕВН, во вторникот пријавил во полиција дека при извршување на работни задачи во село Глумово бил физички нападнат од едно лице.

МВР информира дека презема мерки за расчистување на случајот.

Претходна вестМЗТ загуби од Широки, но обезбеди полуфинале во АБА2 лигата
Следна вестБесплатен влез во музеите и на локалитетите по повод Светскиот ден на спомениците и локалитетите