Времето денес сончево со мала умерена облачност

Времето во Македонија денеска ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец. Кон крајот на денот облачноста ќе се зголеми и наместа ќе има услови за појава на слаб локален дожд.

Во Скопје сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер од северозападен правец. Кон крајот на денот облачноста ќе се зголеми.

Утре времето ќе биде променливо облачно и посвежо со повремени врнежи од дожд, а на планините од снег. Ќе дува умерен, долж Повардарието засилен северен ветер. Кон крајот на денот облачноста ќе се намали и врнежите ќе престанат насекаде.

Во Скопје променливо облачно и посвежо со повремени врнежи од дожд. Ќе дува умерен северен ветер.

Дневните температури ќе се движат од 6 до 16 Целзиусови степени.

Претходна вестУште еден убедлив за ракометарките на Ѓорче Петров во реваншот против Елче
Следна вестНа полноќ истекува рокот за увид во Избирачкиот список и за пријавување на гласачите во дијаспората