Без струја дел од општините Центар и Ѓорче Петров

Регионалниот центар за управување со кризи на Град Скопје, по добиеното известување од ЕВН, известува дека, поради технички зафати во електро дистрибутивната мрежа денеска без електрична енергија ќе останат делови од општините Центар и Ѓорче Петров.

Од 09:00 до 12:00 часот, корисниците од дел од улицата Козара во општина Центар ќе останат струја, а од 09:00 до 15:00 часот, корисниците од дел од улицата Воин Драшковиќ во општина Ѓорче Петров ќе немаат електрична енергија.

Претходна вестНа полноќ истекува рокот за увид во Избирачкиот список и за пријавување на гласачите во дијаспората
Следна вестСообраќајот се одвива непречено, по наместа влажни коловози