Земјотрес ги вознемири жителите на Тетово и Гостивар

Земјотрес вчера ги вознемири жителите на Тетово и Гостивар. Земјотрес бил со јачина од 3,4 степени и епицентар во Албанија. Според ЕМСЦ, земјотресот е регистриран во 23 часот и 39 минути, по локално време.

Нема информации за предизвикана материјална штета.

Сеизмолозите од Албанија порачуваат дека станува збор за редовна сеизмичка активност.

Претходна вестДимитриевски не прими гол, Рајо победи на првиот меч во 2024-та
Следна вестФин е поводот Судскиот совет да си даде колективна оставка