Земјотрес ја погоди Грција

Земјотрес со јачина од 3,5 степени според Рихтеровата скала утрово ја погоди Грција.

Епицентарот на земјотресот бил на Крит на длабочина од 106 километри.

Со оглед на тоа дека станува збор за земјотрес со помал интензитет, се претпоставува дека нема жртви и материјална штета.

Претходна вестДвајца повредени во пожар во куќа во Скопје, оганот се проширил и кај соседите
Следна вестЦСКА Москва му даде отказ на Емил Рајковиќ