Земјотрес во Македонија, студентите од Универзитетот во Тетово на улица

Земјотрес со јачина од 3,2 степени според Рихтеровата скала утрово е регистриран во Македонија во 10:24 часот, објави Европскиот медитерански сеизмолошки институт (EMSC). Земјотресот е регистриран на 13 километри од Тетово, во близина на границата со Албанија и Косово.

Потресот бил почувствуван од населението во Скопје, Тетово и Гостивар, а студентите од Универзитетот во Тетово излегоа на улица и велат дека потресот се почувствувал многу силно.

Претходна вестПимплаат за промена на Уставот, пимплаат за изборен датум…
Следна вестМира Гаќина „на свое барање“ заминува од раководната позицијата на Музејот на современата уметност