46-годишен скопјанец загина во сообраќајката кај Кичево, дете од возилото е тешко повредено

Четириесет и шестгодишен скопјанец, со иницијали В.Н. од Скопје загина во сообраќајната несреќа на патот Кичево-Гостивар, што се случи вчера околу 18 часот кај селото Колари.

Според информациите од полицијата, возилото кое го управувал мажот излетало од патот, а во него имало и малолетно девојче.

Девојчето со тешки повреди е пренесено во болницата во Кичево, додека 46-годишниот маж загинал на лице место и Итната помош која пристигнала таму констатирала смрт.

Извршен бил увид.

Претходна вестДржавната матура ќе се полага на 1 и 8 јуни во холовите или спортските сали на училиштата
Следна вестСе стресе БиХ: Земјотрес ги разбуди жителите на Билеќа, почувствуван и во Хрватска