Амбасадорите на Италија и на БиХ во посета на Собранието

Двојна посета на Собранието денеска ќе престојуваат италијанскиот амбасадор Андреа Силвестри и амбасадорот на Босна и Херцеговина Драган Јачимовиќ.

Како што информираат од собраниската прес-служба, италијанскиот амбасадор Силвестри ќе има средба со претседателот на Собранието, Јован Митрески.

Инаку, босанскиот амбасадор Јачимовиќ ќе се сретне со пратениците од Левица, Димитар Апасиев и Борислав Крмов.

Претходна вестПироманите ги побркаа летото и зимата, а полицијата слабо ги брка нив
Следна вестВработен во ЦИА кој дал информации на Викиликс осуден на 40 години затвор