Барди нема намера да замине од Трабзонспор

Македонскиот репрезентативец Енис Барди во изминатите денови се поврзуваше со трансфер во различни екипи, меѓутоа во разговор со турските медиуми кажа дека сака да остане во Трабзонспор.

Иако го поврзуваа со екипи од Шпанија, Германија, САД и други земји, сепак Барди сака да остане во Трабзонспор најмалку до крајот на сезоната.

-Не сакам да заминам од Трабзонспор. Го сакам овој клуб, кажал Барди.

Барди оваа сезона настапи на 20 натпревари, при што постигна два гола и четири асистенции во турската Суперлига.

Претходна вестЕлена Каваева дојде од странство во Охрид и не се штедеше: „Јас не учев и не дојдов тука да печалам, ами да лекувам болни“
Следна вестНов пораст на заболени од грип, најмногу во Ресен, Кавадарци и Кратово