Делови од Радишани и Бутел денес без вода

Од ЈП „Водовод и канализација“ известија дека денес, поради реконструкција на водоводна мрежа ф 250 мм на улицата Бел камен бб во Радишани, прекинато водоснабдување ќе имаат корисниците од оваа улица и населеното место Кучевишка Бара.

Водоснабдувањето ќе биде прекинато од 9 часот до завршување со работните активности.

Претходна вестПривремен сообраќај на улицата Орце Николов во Дебар Маало
Следна вест154 санкционирани возачи во Скопје, 25 за брзо возење