Делови од Трубарево, Крушопек и улица Бутелски венец утре без струја

Регионалниот центар за управување со кризи на Град Скопје, по добиеното известување од ЕВН – Скопје, известува дека, на ден 23.01.2024 година (вторник); поради технички зафати во електро дистрибутивната мрежа, без електрична енергија ќе останат:

– во периодот од 08.30 до 15.00 часот, корисниците од с.Крушопек (општна Сарај)
– во периодот од 08.15 до 10.15 часот,дел од корисниците од Трубарево. (општна Гази Баба)
– во периодот од 09.00 до 11.00 часот, дел од корисниците од ул. Бутелски Венец. (општина Шуто Оризари)

Претходна вестОд утре се очекува нормализација на градскиот превоз, изгласани субвенциите за ЈСП
Следна вестМакедонските ракометари во групата носители пред мундијалската жрепка