Гужва за влез во Грција: На Богородица се чека по еден час

По еден час се чека за влез во Грција од Македонија преку граничниот премин Богородица денеска на 1 мај и во пресрет на Велигденските празници.

Од АМСМ велат дека интензитетот на сообраќајот на патните правци надвор од градските средини е умерен.

На граничните премини пак, од македонска страна, нема подолги задржувања за влез и излез од државата.

Претходна вестСилјановска и Пендаровски го трчаат почесниот круг за историјата
Следна вестСе урна дел од автопат во Кина, најмалку 19 загинати