Израелските сили се на влезот во градот Газа

Портпаролот на израелската армија изјави на теренот каде што се водат борбите, дека со помош од воздух и море војниците ги пробиле првите линии на одбрана на Хамас во северниот дел на Газа. Израелскиот командант рече дека израелските сили се на влезот во градот Газа.

Во текот на ноќта, силни експлозии и гранатирање можеа да се слушнат во градот, вклучително и во близина на болницата Ал Кудс, соопшти палестинската Црвена полумесечина.

Претходна вестПолицијата во Прилеп и во Крушево ги подучуваше основците да и кажат „не“ на дрогата, а жителите на Новаци да се заштитат од кражби
Следна вестМногу доктори ќе го лечат Судскиот совет, а требаше само…