Казнети „диви тркачи“ во Скопје, одземени мотоцикли

 

Дванаесет мотоциклисти се казнети во текот на изминатата ноќ поради диви трки низ улиците во градот.

Според информациите од МВР, вчера во периодот од 18 до 02 часот е спроведена акциска контрола за откривање на возачи на мотори кои организираат диви трки на подрачјето на Скопје.

Санкционирани се 12 возачи на мотори кај кои се констатирани низа прекршоци, а привремено биле одземени три мотоцикли

Претходна вестДИК експресно ги отфрли сите приговори за изборите
Следна вестПукање во Долна Матка, полицијата трага по сторителите