Радовишанец загина во сообраќајна несреќа на патот Штип – Кочани

Жител на Радовиш загинал во сообраќајна несреќа што се случила вчеравечер на патот Штип – Кочани, во близина на крстосницата за село Кучичино.

Според информациите на МВР, во несреќата учествувале „фолксваген поло“, со радовишки регистарски ознаки, управувано од С. З. (71) од Радовиш, и автомобил „форд фокус“, со штипски регистарски ознаки, управувано од Н. Р. (29) од Штип.

С. З. починал на местото на незгодата, а Н. Р. добил повреди и бил пренесен во Здравствената установа Кочани.

Увид на местото на незгодата извршила екипа од Полициската станица Кочани

Претходна вестПукање во Долна Матка, полицијата трага по сторителите
Следна вестПоевтинуваат бензините и дизелот