Коњ врзан за автомобил бил влечен низ скопските улици

Коњ врзан за автомобил бил влечен низ скопските улици. Овој настан предизвика лавина негативни реакции кај граѓаните.

– Животното паѓа откако автомобилот за кој е врзан вози брзо за да не направи гужва во сообраќајот. За момент, коњот паѓа, по што возилото застанува, а од него излегуваат тројца луѓе за да го кренат, по што продолжуваат да го влечат. Најверојатно го учеа да дрифта“, „ Коњи заврзани за коли се влечат по улица, грозна е сликата да излезеш и прошеташ“, „Страшно, жално, бездушни“, се само дел од коментарите под видеото објавено на Макфакс.

Објавувачот на снимката посочи дека случајот е пријавен и во полиција.

Претходна вестИ денес чадорите при рака
Следна вестСе бара леб повеќе, но и брашно – го слушаат ли пекарите револтот на граѓаните?