Контролор на ЈСП истепан од две лица од Студеничани

Контролор на ЈСП вчера бил нападнат од две лица од Студеничани. Тој бил нападнат на Транспортен центар во Скопје.

– На 07.05.2023 во 16.57 часот во СВР Скопје, Е.Д.(46) од Скопје пријавил дека на Транспортен центар во Скопје, додека бил на своето работно место како контролор во ЈСП, бил физички нападнат од Н.Л.(55) и Б.Л.(23), двајцата од с.Студеничани, скопско, се вели во полицискиот билтен.

По целосно документирање на случајот ќе следи соодветен поднесок.

Претходна вестОвации за Елмас и соиграчите по триумфот над Фиорентина
Следна вестПукотници во Скопје, ограбено казино