Овации за Елмас и соиграчите по триумфот над Фиорентина

Неапол уште еднаш ја прослави шампионската титула, трета во историјата на Наполи, прва по пауза од 33 години и ерата на Диего Марадона. На стадионот кој го носи името на славниот аргентински фудбалер, Наполи ја победи Фиорентина со 1:0, а по натпреварот фудбалерите добија уште една спектакуларна прослава на титулата.

Сите играчи беа поединечни претставени и добија овации на отворена сцена.

Дел од фештата беше и македонскиот репрезентативец Елиф Елмас. Елмас сезонава постигна шест гола и тој е третиот најдобар стрелец во тимот.

Претходна вестАко не се отвори дискусија за една изборна единица ќе има нови излегувања од Владата
Следна вестКонтролор на ЈСП истепан од две лица од Студеничани