Мајка донела пакет на затвореник, во него пронајдена дрога

Вчера во 11.03 часот во СВР Штип, од Казнено-поправната установа – Затвор Штип било пријавено дека во затворот,  во пакет наменет за затвореникот Х.В., кој го донела неговата мајка Б.В., службени лица пронашле марихуана.

„Полициски службеници извршиле увид и ја одзеле марихуаната. По целосно документирање на случајот ќе биде поднесена соодветна пријава“, информираат од МВР.

Претходна вестПет деца побарале итна помош поради пијанство годинава
Следна вестМотоциклист повреден во сообраќајка во Скопје