Милевски повика 27 фудбалери за натпреварите со Хрватска и Чешка

Селекторот на македонската фудбалска репрезентација Благоја Милевски го објави списокот на играчи повикани за претстојните пријателски натпревари со Хрватска и Чешка. Милевски повика 27 фудбалери за овие два натпревари, но на списокот нема некое изненадување или нов фудбалер

На списокот на Милевски се наоѓаат:

Голмани: Столе Димитриевски, Дамјан Шишковски, Игор Алексовски, Дејан Илиев.

Одбрана: Висар Муслиу, Тодор Тодоровски, Никола Серафимов, Јован Манев, Езѓан Алиоски, Бојан Димовски, Ахмед Иљазовски, Стефан Ашковски, Ѓоко Зајков, Дарко Велковски.

Среден ред: Енис Барди, Јани Атанасов, Агон Елези, Тихомир Костадинов, Давор Здравковски, Елиф Елмас, Исник Алими, Димитар Митровски.

Напад: Бојан Миовски, Милан Ристовски, Дарко Чурлинов, Александар Трајковски, Лирим Ќамили.

Натпреварот со Хрватска ќе се игра во Риека на 3 јуни, со Чешка на 10 јуни во Храдец Кралове.

Првиот собир на фудбалерите е закажан за 27 мај во Скопје.

Претходна вестНепалецот Ками Рита го искачи Монт ЕВерест по рекорден 30. Пат, вторпат за десет дена
Следна вестЧетири лица искасани од кучиња скитници во Центар, Радишани, Ѓорче Петров и во Шуто Оризари