Млада девојка му продала марихуана на малолетник во неговиот дом

23-годишна девојка е уапсена откако му продала марихуана на малолетник кој исто така бил уапсен од полицијата. Полициските службеници ја одзеле марихуаната.

– На 02.01.2024 во Кочани, полициски службеници од Полициската станица Кочани ги лишиле од слобода 23-годишната Џ.С. и малолетник, во присуство на неговиот старател, двајцата од Кочани, затоа што околу 14.00 часот Џ.С. во домот на малолетникот му продала марихуана, информира полицијата.

Полициските службеници ја одзеле марихуаната и по комплетирање на случајот против лицата ќе бидат поднесени соодветни поднесоци.

Претходна вестСтрумичанка пронајдена почината во деловен објект
Следна вестРусија ќе ѝ помага на НАСА за испраќање екипажи на Меѓународната вселенска станица