Облачно со локални дождови

Променливо облачно, вдолж Повардарието и по одделни котлини со појава на магла. Од пладневните часови во западните и северните делови ќе има повремен локален дожд. Ќе дува слаб до умерен, а наместа во западните делови повремено засилен ветер од западен до југозападен правец.

Утринската температура се движеше од -3 до 4 степени, а дневната ќе биде од 6 до 16 степени.

Во Скопје променливо облачно и наутро магливо, претежно во пладневните часови краткотрајно со услови за дожд. Темперартурата изутринава изнесуваше 0 степени, а преку ден ќе достигне 11 степени.

Претходна вестАмериканскиот долг надмина 34 трилиони долари
Следна вестПретседателот на Синдикатот на контролори на летање, Тасевски, повикан во полиција да даде изјава по пријава