Музичар претепан во кафеана во скопско Марино, сопственикот му го искршил и инструментот

На 03.03.2024 во 00.30 часот во СВР Скопје, К.Т.(29) од Скопје пријавил дека во угостителски објект во с.Марино, скопско, по претходно недоразбирање, бил физички од сопственикот на објектот.

Според пријавеното, сопственикот му го оштетил и музичкиот инструмент.

Полицијата соопшти дека се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Претходна вестМицкоски од Конгресот на ЕПП: ВМРО-ДПМНЕ ќе предводи економски раст и стабилност, а ЕУ мора да ги интензивира напорите за интегрирање на Македонија и регионот
Следна вестАна Брнабиќ – кандидат за претседател на српското Собрание