Петрушевски: Левица не го поддржа Законот за студентски оброк, толку од лажната грижа

Пратениците на Левица ги немаше да го поддржат Законот за студентски оброк, најверојатно поважно им беше јадењето на својот далеку побогат оброк во собранискиот ресторан, реагира на социјалните мрежи пратеникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Бране Бране Петрушевски.

„Додека пратениците на ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата се изборија за правата на студентите што протестираа пред Министерството за образование, предлагајќи ги нивните измени во Законот за студентски оброк, Левица освен на социјалните мрежи ги нема никаде кога реално треба да се сработи нешто за интересот на граѓаните“, пишува Петрушевски.

Претходна вестСобранието ги изгласа измените на Законот за субвенциониран студентски оброк
Следна вестГерманија ја гледа Македонија како дел од ЕУ, Маричиќ на средби со претставници на германскиот Бундестаг