Почуствуван земјотрес во Скопје

Денеска во 9 часот и 54 минути беше почувствуван земјотрес во Скопје и околината.
Според Европскиот сеизмолошки центар, земјотресот е почувствуван во Македонија и на тромеѓето помеѓу Косово, Србија и Македонија.

Засега нема податоци за јачината на земјотресот.

Претходна вестМакедонките Илина и Ева Соколовски освоија злато, сребро и бронза на интернационален натпревар по ритмичка гимнастика
Следна вестТензија во Македонија: Што ли ќе каже денеска Пендаровски пред пратениците?