Повторно пукање во скопски „Ист Гејт“, посетителите во паника го напуштаат трговскиот

Повторно имаше пукање во скопскиот трговскиот центар „Ист Гејт мол“. Посетителите во паника бегаат и го напуштаат трговскиот. Во инцидентот повредени се две лица.

– Денеска (24.10) од трговскиот центар Ист Гејт во Скопје е пријавено дека било пукано кон две лица кои се здобиле со повреди и се пренесени во болница за укажување помош. Полициски екипи се упатени на лице место и се преземаат мерки за расчистување на случајот, велат од МВР.

Неофицијално станува збор за пресметка меѓу две мафијашки групи.

Ваков настан имаше и кон крајот на месец август кога непознати лица од возило пукаа кон друго лице.

Претходна вестНа Косово основано движење за напуштање на исламот, „За Албанците верата е албанизмот“
Следна вестСопственикот на опасниот отпад има рок од 30 дена да го дислоцира од селото Орман