Приведен скопјанец кој избегал од затвор

Приведен е бегалец од затвор и биде предаден за доиздржување на затворската казна, информираа од МВР.

„Денеска (26.5.2022), полициски службеници од Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје го лишиле од слобода Н.Н.(25) од Скопје. Тој бил баран по потерница за доиздржување затворска казна и поради бегство од казнено-поправна установа“, наведе полицијата.

Лицето ќе биде спроведено во казнено-поправна установа за доиздржување на казната.