Скопјанка натепана и ограбена кај Кале

Скопјанка била нападнаат и ограбена од едно лице вчера изутрина во централното градско подрачје кај тврдината Кале.

-На 18.08.2020 во 12.20 часот во Полициската станица Центар, С.С.(31) од Скопје пријавила дека околу 08.15 часот на ул.„Лазар Личеновски“ во Скопје едно лице физички ја нападнало и ѝ одзело пари, информира полицијата.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Претходна вестНема повеќе преку ливадата да се оди до обележјето за родната куќа на Мајка Тереза
Следна вестГорела кафеана во Автокоманда, двајца повредени при гаснењето