Со автомобил удрил во карпа, сообраќајка на патот Макеоднска Каменица – Кочани

Едно лице е повредено откако со автомобил удрило во карпа покрај патот на делницата Делчево – Макеоднска Каменица – Кочани. Повреденото лице со возило на Брза Помош е префрлено во болницата во Штип. Нема информации за тежната на повредите.

– Сообраќајот на патот Делчево – Македонска Каменица – Кочани е нормализиран, откако поради сообрааќајката беше во прекин од 6:30 до 8 часот, информираат од полицијата.

На местота на несреќата увид изврши екипа на МВР Делчево, од каде потврдија дека во моментот сообраќајот на овој патен правец се одвива нормално.

Претходна вестТреба итно да се укинат или драстично да се скратат функционерските апанажи
Следна вестПоранешната министерка Јанкуловска од денеска е на слобода