Сончево, попладне со краткотрајна нестабилност

Како и во изминативе денови, така и денеска синоптичарите за скопското подрачје предвидуваат сончево и топло време со мала до умерена локална облачност. Попладне ќе има мали услови за локална и краткотрајна нестабилност. Максималната дневна температура ќе се искачи до околу 32 степени.

Слично време се очекува и на подрачјето на целата земја.

За време на викендот, особено во попладневните часови на повеќе места во Македонија ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи, засилен ветер и услови за локална појава на невреме.

Претходна вестОсум албуми на Васил Хаџиманов преку „Кроација рекордс“ достапни секаде во светот
Следна вестВо вториот лет од Скопје кон Финска имало пет позитивни патници на вирусот, а 17 одбиле да прават тест