Сончево со мала облачност

Утрото студено, преку денот сончево и потопло со мала локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од западен правец.

Минималната температура се движеше од -5 до 0 степени, а дневната ќе биде од 9 до 17 степени.

Во Скопје сончево со мала облачност и со слаб ветер од променлив правец. Температурата изутринава изнесуваше 0 степени, а преку ден ќе достигне 14 степени.

Претходна вестНа Клиниката за инфективни болести откриени 46 лица позитивни на ХИВ
Следна вестГрабеж во обложувалница во Чаир