Сонце со умерена облачност, попладне можен е дожд

Утринското сонце најавува дека денеска облаците ќе ќе бидат малку понастрана за разлика од минатите денови. Метеоролозите најавуваат сончев ден со мала до умерена облачност.

Попладне ќе има локален дожд, а на места ќе биде нестабилно со пороен дожд и појава на грмежи. Ќе дува слаб до умерен ветер од западен правец.

Минималната температура ќе биде во интервал од 11 до 16, а максималната ќе достигне од 22 до 30 степени.

Во Скопје ќе биде сончево со мала до умерена облачност, попладне со услови за локален краткотраен дожд. Ќе дува слаб до умерен северозападен ветер.

Минималната температура ќе се спушти до 13, а максималната ќе достигне 28 степени.

Во следните денови во претпладневните часови ќе преовладува сончево време со умерена облачност, а попладне ќе има локална појава на нестабилност со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Услови за нестабилност проследена со поинтензивни процеси ќе има во вторник.

Претходна вестУтре ќе се прска против комарци во Скопје
Следна вестЌе предложи ли Комисијата за заразни болести укинивање на полицискиот час?