Сообраќајка во близина на патот Прилеп – Битола: Тешко повреден возач по излетувањето од патот

Едно лице е тешко повредено во сообраќајна незгода што се случила ноќеска во близина на патот Прилеп – Битола, соопшти полицијата.

Доцна синоќа, односно во 00:24 часот во СВР Битола е пријавено дека на пат од с.Вашарејца и с.Бучин, во близина на крстосницата кај с.Свето Тодори, В.Б.(30) од с.Врбоец, Крушевско, кој управувал патничко  возило „рено меган“ со прилепски регистарски ознаки, изгубил контрола и со возилото излетал од патот.

-Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил В.Б., констатирани Клиничката болница Битола, се наведува во информацијата.

За случајот е известен Јавен обвинител, а увид на местото на несреќата извршила екипа од СВР Битола.

Претходна вестСтолтенберг се повлекува од челната функцијата на НАТО во октомври
Следна вестВозач во битолско возел со 2,41 промили алкохол, казни за 46 пијани возачи