„Тотал ТВ“ ќе ги пренесува натпреварите од Евролигата и во следните пет години

Претплатниците на услугите на „Тотал ТВ“ ќе може ексклузивно да ги следат натпреварите од најдобрата европска кошаркарска лига на каналите на (Sport Klub) во следните пет сезони. „Јунајтед медија“, водечката медиумска компанија во Југоисточна Европа, и (Euroleague Basketball) потпишаа нов петгодишен договор, со кој се обезбедува пренос на натпреварите од Евролигата (Turkish Airlines EuroLeague) и Еврокупот (7DAYS EuroCup) на каналите на (Sport Klub), кои се во програмската понуда на „Тотал ТВ“.

Тоа значи дека претплатниците на Тотал ТВ, во рамките на своите пакети, ќе продолжат да уживаат во најпрестижната лига и натпревари за кои секогаш се бара повисока цена на билетот.

– Македонија е земја што ја сака кошарката, а Евролигата е едно од најгледаните спортски натпреварувања. Иако, во ова натпреварување нема македонски клуб, гледачите во Македонија со голема страст ги следат историските дуели помеѓу Барселона и Реал Мадрид, како и дуелите на другите гиганти на европската кошарка, а ние сме исклучително горди што нашите претплатници ќе можат да уживаат во најдоброто што го нуди европската кошарка во следните пет години, изјави Никола Тасев, извршен директор на Тотал ТВ.

Сите љубители на кошарката со Тотал ТВ можат да ги следат сите натпревари од Евролигата и Еврокупот каде било во Македонија, доколку се претплатат на некој од пакетите на Тотал ТВ.

Претходна вестЈа истепала и земала пари па завршила во станица
Следна вестВМРО-ДПМНЕ: Откако Спасовски е прв човек на полицијата, се случија стотина нерасветлени убиства