Пушка, делови од оружје и муниција пронајдени при претрес на дом во Каменица

И.Г. (30) од село Моштица, општина Македонска Каменица, вчера бил лишен од слобода откако при претрес во неговиот дом, полицијата пронашла огнено оружје и муниција. Арсеналот бил запленет а осомничениот задржан во полициска станица.

– Полициски службеници од ОВР Делчево го лишиле од слобода И.Г.(30) во с.Моштица, општина Македонска Каменица, откако при претрес во неговиот дом, извршен со судска наредба, биле пронајдени и одземени воздушна пушка „Умарех“ калибар 4,5 мм, метална цевка од ловечка пушка со должина од 35 см, метална цевка со должина од 55 см и кутија со 119 дијаболи, информираат од МВР.

По целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

Претходна вестВМРО-ДПМНЕ: Откако Спасовски е прв човек на полицијата, се случија стотина нерасветлени убиства
Следна вестЗа синдикална кошничка во февруари биле потребни 50.909 денари, речиси 15.000 денари повеќе од лани