Уапсена жена од Тетово – сакала да украде паричник од соба во тетовската болница

Вчера во 12.55 часот, полициски службеници на СВР Тетово ја лишиле од слобода 42-годишната тетовка П.С., информира МВР.

Како што соопштија МВР, тетовката била затекната при обид да изврши кражба на паричник на 54-годишна тетовка во една од собите на тетовската Клиничка болница.

– П.С. била задржана во Полициската станица Тетово за целосно расчистување и документирање на случајот, по што против неа ќе биде поднесена соодветна пријава, додаваат од МВР.

Претходна вестНе треба да се чека: Платата на Бујар Османи мора да се покачи
Следна вестВо четвртиот квартал лани Македонија со негативен природен прираст од 843 лица